tel.: 02/ 4341 2035

Home > Referencie makléra

Referencie makléra

Ako si vybrať najlepšieho makléra? Sledujte referencie!

Mnohí záujemcovia o kúpu alebo predaj nehnuteľnosti nemajú v súčasnosti príliš veľkú dôveru k realitným kanceláriám a maklérom. Čo je na škodu, pretože tak prichádzajú o cenné rady a pomoc pri prevode nehnuteľnosti. Ako teda spoznať, ktorý realitný maklér je skutočne dobrý? Dajte na skúsenosti iných!

Referencie od klientov – najlepšia reklama makléra

Keď si vyberáte realitného makléra, neberte hneď prvého, ktorého stretnete! Preberajte, zháňajte si informácie, sledujte činnosť a aktivity makléra. Ako to urobiť? Máte viac možností. Môžete sa opýtať známych, ktorí práve predali alebo kúpili nehnuteľnosť. Zaujímajte sa o ich skúsenosti s prístupom realitného makléra, jeho správanie, znalosti a celkovú kvalitu služieb. Ďalšou možnosťou je sledovať dostupné informácie na internete. A to či už priamo na webe danej realitnej kancelárie alebo na rôznych fórach a v diskusných skupinách. Tu sa môžete dozvedieť naozaj cenné informácie. Ak sú ľudia spokojní, radi konkrétneho realitného makléra verejne pochvália a odporučia ho aj ostatným. A naopak, ak spokojní nie sú, dajú o tom vedieť tiež. Tak upozornia ostatných, aby si na nekvalitného makléra dali pozor. Ak teda natrafíte na webe na negatívne recenzie, s maklérom určite nespolupracujte. Ide predsa o Vašu nehnuteľnosť a Vaše peniaze! Tie by ste mali zveriť do rúk niekoho naozaj zodpovedného a spoľahlivého.

Ako spoznáte kvalitného makléra?

Jednoducho. Či už vďaka spomínaným pozitívnym referenciám z Vášho okolia, webu, inzertných novín a podobne. Ale aj vďaka výsledkom jeho práce. Dobrý maklér má za sebou viacero úspešných obchodov s nehnuteľnosťami, ktoré mu pomohli nabrať potrebné skúsenosti. Dobrý maklér je zastrešovaný kvalitnou realitnou kanceláriou. Pozrite sa teda aj na referencie danej kancelárie, nielen na referencie makléra. Dobrý maklér nemá vo svojej ponuke sto rôznych nehnuteľností. Pracuje s menším množstvom klientov, ktorým sa však dokáže venovať naplno! A práve takého makléra by ste si mali vybrať.

Spolupráca pri predaji/prenájme vašej nehnuteľnosti